
M218E
Bioscoop-subwoofer
Passieve bioscoop-subwoofer met twee 18-inch drivers met spreekspoelen van grote diameter in één behuizing, aangestuurd vanaf één versterkerkanaal, voor LFE-weergave met hoog uitgangsniveau. Zaaldiepte ≤ 16/22 m (1 unit), ≤ 22/31 m (2 units), ≤ 31/43 m (4 units)1
Bioscoop-LFE-kanalen · Laagfrequente uitbreiding · Screeningrooms
Kenmerken
- Twee 18-inch woofers, elk met een spreekspoel van Φ99 mm en een wikkeling van 26 mm, in één gedeelde basreflexbehuizing.
- Bruikbaar tot 25 Hz bij −10 dB, zodat ook de diepste effecten binnen het werkgebied blijven.
- Een ventilatiegat van Φ45 mm in de magneet en hittebestendige koperen litzedraden van 20 strengen zorgen voor warmteafvoer bij langdurig gebruik op hoog vermogen.
- 1095 × 690 × 554 mm, 98 kg — weergave met twee 18-inch drivers vanuit één installatiepositie die na plaatsing blijft staan.
- Aanbevolen laagdoorlaat op 140 Hz naar de screen channels en hoogdoorlaat op 27 Hz ter bescherming van de driver, rechtstreeks in te stellen aan de hand van de specificatietabel.
- Beide woofers vormen binnen de kast één belasting van 4 Ω, aangestuurd vanaf één versterkerkanaal.
Overzicht
De M218E is een passieve bioscoop-subwoofer uit de M-serie voor het LFE-kanaal in grote zalen. Het systeem bestaat uit twee 18″ woofers (spreekspoelen van 99 mm) in een MDF-basreflexbehuizing met PVC-laminaatafwerking, met een weergave van 35 Hz–500 Hz (±3 dB), bruikbaar tot 25 Hz bij −10 dB en een nominale belasting van 4 Ω.
Met 103 dB gevoeligheid en een AES-vermogen van 1200 W over 100 uur levert hij een nominale maximale SPL van 133.8 dB op continue basis. Beide drivers vormen samen één belasting van 4 Ω op één versterkerkanaal, waarmee de weergave op één installatiepositie wordt geconcentreerd. Voor de integratie wordt een laagdoorlaat op 140 Hz aanbevolen, met een hoogdoorlaat op 27 Hz ter bescherming van de drivers. De kast meet 1095 × 690 × 554 mm en weegt 98 kg netto.
Specificaties
| Producttype | Bioscoop-subwoofer |
|---|---|
| Systeemtype | Passieve subwoofer |
| Driverconfiguratie | 18" LF × 2 |
| Nominale impedantie | 4Ω |
| Frequentiebereik (±3 dB @ 2π)2 | 35 Hz–500 Hz |
| Frequentiebereik (-10 dB @ 2π)2 | 25 Hz–500 Hz |
| AES-vermogen 100 u3 | 1200W |
| AES-vermogen 2 u | 1500W |
| Programmavermogen4 | 2400W |
| Gevoeligheid (2π) @1W/1m | 103dB |
| Nominale maximale SPL /1m @ 2π | 133.8dB |
| Berekende maximale SPL /1m @ 2π5 | 139.8dB |
| Aanbevolen laagdoorlaat | 140 Hz@24 dB/oct |
| Aanbevolen hoogdoorlaat | 27 Hz@24 dB/oct |
| Dekkingshoek (H×V) | — |
| Behuizingstype | Bioscoop-subwooferbehuizing |
| Behuizingsmateriaal / afwerking | MDF · PVC-laminaat |
| Ingangsaansluitingen | Aansluitklemmen |
| Montageopties | Vloerstaand |
| Afmetingen B × H × D (mm) | W1095 × H690 × D554 mm |
| Nettogewicht | 98 kg |
Frequentiebereik

Afmetingen



- 1Er worden twee lengtewaarden opgegeven: de eerste is het bruikbare bereik bij continu vermogen, de tweede bij programmavermogen. Programmavermogen is een kortstondig maximaal uitgangsvermogen en geen niveau dat het systeem continu kan volhouden. De doelniveaus volgen het bioscoopreferentieniveau van SMPTE ST 202 / RP 200: 95 dB voor LFE plus 20 dB piekheadroom, gemeten op de referentieluisterpositie (RLP); zaaldiepte = luisterafstand x 1.5. De luisterafstand is afgeleid van de afstandsdemping in het vrije veld. Het bereik bij continu vermogen gebruikt de nominale maximale SPL uit deze tabel; het bereik bij programmavermogen gebruikt de nominale waarde +3 dB (programmavermogen is tweemaal het continue vermogen). De berekende maximale SPL (nominaal +6 dB, kortstondige piek) wordt voor deze cijfers niet gebruikt. Bij subwooferarrays geldt niet-coherente sommatie (+3 dB per verdubbeling van het aantal behuizingen, +3 dB per verdubbeling van het vermogen). Schermverlies, vermogenscompressie, systeemlimiting en zaalversterking zijn niet meegerekend - dit is een theoretische schatting, geen gemeten garantie; verificatie ter plaatse wordt aanbevolen. Gebruik boven de aanbevolen waarde kan onder meer leiden tot dynamische compressie, toenemende vervorming, bijgeluiden en in ernstige gevallen schade aan de apparatuur.
- 2De specificaties voor laagfrequente weergave en gevoeligheid zijn gerefereerd aan halve-ruimtecondities (2π), representatief voor een typische bioscoopinstallatie in een bafflewand. Frequentiegrafieken zijn gemeten in een echovrij vrij veld (4π), tenzij anders vermeld. In het laagfrequente gebied meet dezelfde luidspreker onder 2π circa 6 dB hoger dan onder 4π (in de praktijk 3–6 dB, afhankelijk van frequentie en baffle-omstandigheden); dit is een verschil in meetconventie, niet in prestaties.
- 3Specificatie gebaseerd op een IEC-gefilterd ruistestsignaal, bandbegrensd 30 Hz–500 Hz, met een piek-gemiddeldeverhouding van 6 dB
- 4Het aanbevolen versterkervermogen bij de betreffende impedantie mag het programmavermogen niet overschrijden; zo blijft de uitgangsgolfvorm vrij van clipping en wordt schade aan de luidspreker vermeden. Om de volledige prestaties van de luidspreker te benutten wordt een versterker aanbevolen die ten minste het continue RMS-vermogen (AES 100 u) levert. De feitelijke versterkerkeuze dient via berekening voor de luisterafstand te worden bepaald (zie noot 1).
- 5De berekende maximale SPL is afgeleid van het nominale (continue) vermogen en de gevoeligheid in halve ruimte (2π) en is een berekende, geen gemeten waarde; bij een piek-gemiddeldeverhouding van 6 dB ligt deze 6 dB boven de nominale waarde en geeft zij de kortstondige piekcapaciteit weer, niet een niveau dat het systeem kan volhouden.
- 6De frequentiegrafieken op deze pagina zijn on-axis gemeten bij 1 W/1 m in een echovrij vrij veld (4π) met 1/6-octaaf smoothing; het frequentiebereik en de gevoeligheid in de specificatietabel zijn opgegeven onder halve-ruimtecondities (2π). Lagere waarden in het laagfrequente gebied van de grafiek weerspiegelen daarom het verschil in conventie en niet een verschil in prestaties. Curven in 2π-formaat zijn op aanvraag beschikbaar.





