
M260
Bioscoop screen channel-luidsprekersysteem
Modulair 3-weg, bi-amped screen channel-systeem met twee 15-inch woofers, voor screeningrooms en mixstudio's. Zaaldiepte ≤ 20 m/29 m1
Hoofdkanalen achter het scherm · Multiplexbioscopen · Screeningrooms en mixstudio's
Kenmerken
- Twee 15-inch woofers met spreekspoelen van 75.5 mm en wikkelingen van 22.5 mm, met thermische en mechanische marge voor continu laagfrequent werk.
- Een dedicated 12-inch middentoner draagt de dialoogband alleen, zonder met de woofers om uitslag te concurreren.
- 3-inch compressiedriver met HLMS™ dubbele kortsluitringen (koperen huls + aluminium ring) voor lineair motorgedrag bij hoog uitgangsniveau.
- Actieve scheiding op 300 Hz (LR24), bi-amped, waarbij elke module een eigen versterkerkanaal krijgt.
- De LF-module is 450 mm diep en de midden/hoog-module 302 mm, wat minder diepte op de schermwand vraagt.
- De modules wegen circa 44.3 kg en 17.2 kg, zodat zij afzonderlijk kunnen worden gedragen, geplaatst en onderhouden.
Overzicht
De M260 is een modulair 3-weg, bi-amped screen channel-systeem uit de SOVOX M-serie voor middelgrote en grote commerciële bioscopen, met toepassingen in hoofdkanalen achter het scherm, multiplexzalen en screeningrooms of mixstudio's. Het combineert een laagfrequentmodule met twee 15-inch woofers (M260(W)) met een midden/hoog-module (M260(T)) met een dedicated 12-inch middentoner en een 3-inch compressiedriver, en dekt 42 Hz–18 kHz (±3 dB, halve ruimte) met een bruikbaar bereik van 32 Hz–20 kHz en een nominale dekking van 90° × 45°.
Elke 15-inch woofer combineert een spreekspoel van 75.5 mm, een wikkeling van 22.5 mm en een ferrietmagneetsysteem van 190 mm, wat de thermische en mechanische capaciteit levert die langdurige bioscoopweergave vraagt. De midden/hoog-module wijst de dialoogband toe aan een dedicated 12-inch middentoner, terwijl de 3-inch compressiedriver de HLMS™ dubbele kortsluitstructuur van koperen huls en aluminium ring gebruikt. Het systeem scheidt actief op 300 Hz (LR24) met onafhankelijke versterkerkanalen voor LF en midden/hoog; een intern passief 1.8 kHz-netwerk verbindt de midden- en hoogfrequentsectie. De twee modules (circa 44.3 kg en 17.2 kg netto) kunnen afzonderlijk worden gehanteerd, geplaatst en onderhouden, wat de installatie achter het scherm vereenvoudigt.
Specificaties
| Producttype | Bioscoop screen channel-luidsprekersysteem | |
|---|---|---|
| Systeemtype | 3-weg, bi-amped | |
| Frequentiebereik (±3 dB @ 2π)2 | 42 Hz–18 kHz | |
| Frequentiebereik (-10 dB @ 2π)2 | 32 Hz–20 kHz | |
| Dekkingshoek (H×V) | 90° × 45° | |
| M260(W)LF-MODULE | M260(T)MF/HF-MODULE | |
| Driverconfiguratie | 15"LF × 2 | 12"MF + 3"HF |
| Nominale impedantie | 4Ω | 8Ω |
| AES-vermogen 100 u3 | 800W | 350W |
| AES-vermogen 2 u | 1000W | 437.5W |
| Programmavermogen4 | 1600W | 700W |
| Gevoeligheid (2π) @1W/1m | 102dB | 102dB |
| Nominale maximale SPL /1m @ 2π | 131dB | 127.4dB |
| Berekende maximale SPL /1m @ 2π5 | 137dB | 133.4dB |
| Scheidingsfrequentie | LR-24dB/oct @300 Hz (LF–MF/HF) | 1.8 kHz passief (MF–HF) |
| Aanbevolen hoogdoorlaat | 30 Hz, LR24 | - |
| Behuizingstype | Basreflexbehuizing | Basreflexbehuizing met ingebouwde hoorn |
| Behuizingsmateriaal / afwerking | MDF · PVC-laminaat | MDF · PVC-laminaat |
| Ingangsaansluitingen | Aansluitklemmen | Aansluitklemmen |
| Montageopties | Montage aan schermframe | Boven op de LF-module |
| Afmetingen B × H × D (mm) | W701 × H961 × D450 mm | W410 × H724 × D302 mm |
| Nettogewicht | 44.3 kg | 17.2 kg |
Frequentiebereik


Afmetingen



- 1Er worden twee lengtewaarden opgegeven: de eerste is het bruikbare bereik bij continu vermogen, de tweede bij programmavermogen. Programmavermogen is een kortstondig maximaal uitgangsvermogen en geen niveau dat het systeem continu kan volhouden. De doelniveaus volgen het bioscoopreferentieniveau van SMPTE ST 202 / RP 200: 85 dB voor screen channels plus 20 dB piekheadroom, gemeten op de referentieluisterpositie (RLP); zaaldiepte = luisterafstand x 1.5. De luisterafstand is afgeleid van de afstandsdemping in het vrije veld. Het bereik bij continu vermogen gebruikt de nominale maximale SPL uit deze tabel; het bereik bij programmavermogen gebruikt de nominale waarde +3 dB (programmavermogen is tweemaal het continue vermogen). De berekende maximale SPL (nominaal +6 dB, kortstondige piek) wordt voor deze cijfers niet gebruikt. Schermverlies, vermogenscompressie, systeemlimiting en zaalversterking zijn niet meegerekend - dit is een theoretische schatting, geen gemeten garantie; verificatie ter plaatse wordt aanbevolen. Gebruik boven de aanbevolen waarde kan onder meer leiden tot dynamische compressie, toenemende vervorming, bijgeluiden en in ernstige gevallen schade aan de apparatuur.
- 2De specificaties voor laagfrequente weergave en gevoeligheid zijn gerefereerd aan halve-ruimtecondities (2π), representatief voor een typische bioscoopinstallatie in een bafflewand. Frequentiegrafieken zijn gemeten in een echovrij vrij veld (4π), tenzij anders vermeld. In het laagfrequente gebied meet dezelfde luidspreker onder 2π circa 6 dB hoger dan onder 4π (in de praktijk 3–6 dB, afhankelijk van frequentie en baffle-omstandigheden); dit is een verschil in meetconventie, niet in prestaties.
- 3Specificatie gebaseerd op een IEC-gefilterd ruistestsignaal, bandbegrensd 50 Hz–20 kHz, met een piek-gemiddeldeverhouding van 6 dB
- 4Het aanbevolen versterkervermogen bij de betreffende impedantie mag het programmavermogen niet overschrijden; zo blijft de uitgangsgolfvorm vrij van clipping en wordt schade aan de luidspreker vermeden. Om de volledige prestaties van de luidspreker te benutten wordt een versterker aanbevolen die ten minste het continue RMS-vermogen (AES 100 u) levert. De feitelijke versterkerkeuze dient via berekening voor de luisterafstand te worden bepaald (zie noot 1).
- 5De berekende maximale SPL is afgeleid van het nominale (continue) vermogen en de gevoeligheid in halve ruimte (2π) en is een berekende, geen gemeten waarde; bij een piek-gemiddeldeverhouding van 6 dB ligt deze 6 dB boven de nominale waarde en geeft zij de kortstondige piekcapaciteit weer, niet een niveau dat het systeem kan volhouden.
- 6De frequentiegrafieken op deze pagina zijn on-axis gemeten bij 1 W/1 m in een echovrij vrij veld (4π) met 1/6-octaaf smoothing; het frequentiebereik en de gevoeligheid in de specificatietabel zijn opgegeven onder halve-ruimtecondities (2π). Lagere waarden in het laagfrequente gebied van de grafiek weerspiegelen daarom het verschil in conventie en niet een verschil in prestaties. Curven in 2π-formaat zijn op aanvraag beschikbaar.





